Spotkanie trzecioklasistów z Marcinem Pałaszem

19 maja 2017 roku, dzięki współpracy Gminy Wołów ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, odbyły się dwa spotkania z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Marcinem Pałaszem. Było nam niezmiernie miło zobaczyć się z pisarzem już po raz drugi. Poprzednie spotkanie miało miejsce w 2015 roku. Obecnie z zaproszenia skorzystało ok. 60 dzieci z klas trzecich z dwóch wołowskich szkół podstawowych.

Jak się okazało Pana Marcina dalej nie opuszcza humor i widać, że spotkania z czytelnikami to jest to, co lubi i potrafi robić bardzo dobrze. Dzieci na pewno nie nudziły się i miały okazję do zadowolenia popartego śmiechem. Co najważniejsze była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i porozmawiać z pisarzem. A to nie jest sprawą codzienną.

Pan Marcin jest człowiekiem, który bardzo dynamicznie opowiada o swoich książkach, a z ich powstaniem łączy się zazwyczaj jakieś niesamowite wydarzenie. O tym więc opowiadał młodym czytelnikom. Ponadto przybliżył treść niektórych swoich książek, pozostawiając zawsze pewną dozę niedopowiedzenia. To sprawiło, że po spotkaniu wszystkie książki zniknęły natychmiast z bibliotecznych półek. Jak mówi sam autor, nie potrafi pisać poważnych książek. A te z nich, które zahaczają o poważne tematy, zawsze zawierają dużą dawkę optymizmu. Podczas spotkania dzieci usłyszały kilka bardzo wesołych anegdot z życia pisarza, które potem stały się kanwą do napisania książki. Spotkanie zrobiło na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie.

Dziękujemy, że byliście z nami. 

Tekst: R.Rzeźniczek