Kulinarne Półkolonie z biblioteką 2018

Tematem przewodnim przyszłorocznych, zimowych Półkolonii będą KULINARIA.

W ramach Półkolonii z biblioteką – zima 2018, przewidziano organizację 2 turnusów (w każdym 2 grupy), w okresie 15.01.2018– 28.01.2018 roku.   HARMONOGRAM ZAJĘĆ : TYDZIEŃ PIERWSZY, TYDZIEŃ DRUGI,  Do udziału w Półkoloniach zapraszamy dzieci w wieku 7 – 13 lat.    Liczba miejsc ograniczona – jedna grupa – 15 osób.    Jedno dziecko, może wziąć udział w maksymalnie 1 turnusie!    Zajęcia organizowane będą w godzinach 8:00- 18:00 od poniedziałku do piątku.   Każdy dzień, to 10 godzin niezapomnianych wrażeń. 

Kulinarne Półkolonie z biblioteką, to nie tylko pogawędki na temat kulinariów, zwyczajów i tradycji, to również i przede wszystkim  WARSZTATY KULINARNE , podczas których dzieci wraz z dziadkami lub rodzicami, tworzyć będą wybrane, rodzinne specjały. Codziennie ( w każdej grupie) przez 5 dni, przyrządzać będziemy po 3 przepisy:   zupa,  drugie danie oraz deser na zimno- kolejność wyboru przepisów – losowa. Wspólne gotowanie to fantastyczna okazja do wspólnego spędzenia czasu, do łączenia pokoleń, a potrawy które powstaną, będą kolejną i wspaniałą okazją do bycia razem,  wspólnego degustowania przyrządzonego posiłku. Budowanie wspólnot międzypokoleniowych to nasz główny cel.  Przepisy, które zostaną wybrane do przygotowania (łącznie 60), ostatecznie trafią  do książki kucharskiej, która będzie efektem końcowym „kulinarnych półkolonii”. Zanim jednak dojdzie do druku książki, dzieci podczas WARSZTATÓW GRAFICZNYCH , samodzielnie stworzą projekt książki kucharskiej ” Kulinarne, wołowskie inspiracje” oraz przygotują graficzną oprawę tekstu, a na koniec, staną się szczęśliwymi posiadaczami  jednego egzemplarza kuchennych inspiracji. 

W programie, również: WARSZTATY TWÓRCZE, podczas których dzieci stworzą pocztówki, będące kolażem wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce w wołowskiej bibliotece w roku 2017 , zajęcia w bibliotece – LipDub – nagrywanie klipu promującego bibliotekę – dzieci przebrane za postacie z bajek;  trwające podczas warsztatów kulinarnych, WARSZTATY FOTOGRAFICZNE, podczas których uwiecznione zostaną przygotowane przez dzieci potrawy, a zdjęcia trafią do książki kucharskiej.  Będzie również czas na NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH , WARSZTATY TANECZNE, WARSZTATY RUCHOWE, WARSZTATY POWSTAWANIA KSIĄŻKI KUCHARSKIEJ, ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ  oraz PROJEKCJE FILMÓW ANIMOWANYCH.

Aby wziąć udział w KULINARNYCH PÓŁKOLONIACH Z BIBLIOTEKĄ , należy:
* mieć od 7 do 13 lat
* być czytelnikiem wołowskiej biblioteki, tj. posiadać KARTĘ BIBLIOTECZNĄ
* zobowiązać się do czynnego udziału jednej osoby dorosłej w warsztatach kulinarnych ( mama, tato, dziadek lub babcia; o konkretnym terminie warsztatu poinformujemy telefonicznie najpóźniej do dnia 3 stycznia 2018 roku) oraz do przygotowania stroju – postać z wybranej bajki, niezbędnego na czwartkowe zajęcia z LipDub
* złożyć, w nieprzekraczalnym terminie -do 13 grudnia, komplet dokumentów:  REGULAMIN, KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU, OŚWIADCZENIA (dostępne w Sekretariacie biblioteki) , KSEROKOPIĘ KARTY BIBLIOTECZNEJ, TRZY PRZEPISY KULINARNE (UWAGA! PROSZĘ NIE PLANOWAĆ POTRAW Z  WYKORZYSTANIEM PIEKARNIKA!!!!), BĘDĄCE SPECJAŁEM RODZINNYM, NA KTÓRE SKŁADAJĄ SIĘ : ZUPA, DRUGIE DANIE ORAZ DESER NA ZIMNO, DOWÓD WPŁATY – opłata za udział w Półkoloniach wynosi – 155,00 zł / osoba/ 5 dni + 135,00 zł/ osoba/ 5 dni –  za wyżywienie. 

ZAPISY: 1 GRUDNIA 2017 – 13 GRUDNIA 2017. 

Śniadania, obiady i podwieczorki serwowane będą przez Restaurację Papi. 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!