TA, CO NIE ZGINĘŁA!

W ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, serdecznie zaprasza UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH  do udziału w grze edukacyjnej TA, CO NIE ZGINĘŁA!, organizowanej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

Celem gry edukacyjnej, poprzez zabawę,  jest zwiększenie wśród młodzieży poziomu wiedzy dotyczącej historii Polski.

Do udziału w grze zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych,  Zespołu Szkół Społecznych, Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wołowa. Zadaniem każdej ze szkół jest  wystawienie czteroosobowej reprezentacji (dwie dziewczyny i dwóch chłopaków). Uczestnicy mile widziani w strojach z epoki oraz wierni  kibice !

Do udziału w grze niezbędna będzie wiedza: okres walki o niepodległość Polski,  powstania narodowe, znajomość biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz znajomość pieśni patriotycznych,  malarstwa i piosenek traktujących o tym okresie…

W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą. Informacji na temat zasad gry edukacyjnej udzielają pracownicy Działu dla Dzieci i Młodzieży, tel. 713892531 wew. 24 lub mailowo: katarzyna.dabrowska@migbp-wolow.pl, renata.rzezniczek@migbp-wolow.pl lub dzieci@migbp-wolow.pl.

ZASADY GRY !

Gra dofinansowana jest  ze środków  Gminy Wołów, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wołowie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !