7 dekad wołowskiej biblioteki

Rok 2018 jest dla Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie rokiem wyjątkowym. Wołowska książnica została otwarta dokładnie 70 lat temu i od tego czasu służy mieszkańcom Wołowa. Przez ten czas dostarczała wiedzy, inspiracji i rozrywki, a z biegiem czasu dostosowywała się do zmieniających się potrzeb naszych mieszkańców.

W 2013 roku została zmodernizowana, wyposażona w nowe technologie i dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Biblioteka stała się nie tylko wypożyczalnią książek, ale również
miejscem, gdzie można skorzystać z zasobów multimedialnych, czy Internetu. Instytucja ta organizuje liczne imprezy kulturalne,literackie, a także znajduje czas dla najmłodszych, prowadząc dla nich różne warsztaty i zajęcia, w tym cieszące się dużą popularnością Półkolonie z biblioteką.

Dziś wołowska biblioteka wygląda i funkcjonuje inaczej, nowocześniej, ale zawsze pamięta o korzeniach – o tomach zapisanych kart, czytelnikach i jej pracownikach, którzy stali się jej częścią.

Dariusz Chmura, Burmistrz Gminy Wołów

7 dekad Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie 

15 maja 2018 (wtorek) o godz. 11:00 – czytelników, mieszkańców, gości, zapraszamy do wspólnego świętowania Jubileuszu 70 – lecia wołowskiej  książnicy. W programie, m.in. : gala, otwarcie wystaw, występ artystyczny, wręczenie nagród w plebiscycie ” Najaktywniejszy Czytelnik 2017 roku”, zwiedzanie wołowskiej książnicy i wiele innych. 

15 maja, to również dzień PREMIERY drugiej książki naszego wydawnictwa, przygotowanej z okazji tak wspaniałego Jubileuszu. ” 7 dekad MiGBP w Wołowie” to krótka historia, naszej jakże bogatej  działalności. 

Ponieważ Jubileusz wypada w TYGODNIU BIBLIOTEK, serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa we wszystkich WYDARZENIACH  organizowanych z okazji tego tygodniowego święta! PLAN działania na TYDZIEŃ BIBLIOTEK znajdziesz TUTAJ !

Do zobaczenia w bibliotece! 

Już dziś wpływają do nas LISTY GRATULACYJNE ! Dziękujemy !

Jubileusz dofinansowany ze środków  Gminy Wołów, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wołowie oraz z dotacji Starostwa Powiatowego w Wołowie.