PILOTAŻ ! Klub Malucha i Rodzica

16 maja br., w wołowskiej bibliotece odbyło się pierwsze PILOTAŻOWE spotkanie z cyklu KLUB MALUCHA I RODZICA. Podczas środowego spotkania nasze specjalistki przedstawiły swoją ofertę oraz ruszyły z rekrutacją na najbliższe, zaplanowane spotkania.  Pilotaż potrwa do 20 czerwca br. 

PEDAGOG, ANIMATOR.  Ewa Miazek – pedagog,  animatorka zabaw dziecięcych i czasu wolnego. Ewa jest absolwentką studiów pedagogicznych: I stopnia licencjackie – Kształcenie Zintegrowane i Edukacja Przedszkolna oraz Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna, a także studia II stopnia magisterskie, na kierunku Pedagogika Ogólna na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studia Podyplomowe na kierunku Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, co uprawnia ją do pracy z dziećmi już od urodzenia. Od pięciu lat pracuje w Zespole Szkół Specjalnych i Palcówek Oświatowych w Wołowie. Prowadzi również różnorodne animacje, które pozwalają poznawać dzieci w rozmaitych sytuacjach.

Spotkanie z Ewą będzie okazją do  rozmów, poszukiwania sposobów kreatywnego spędzania czasu i porad specjalisty. Dzieci są skarbnicą pomysłów, którą będziemy obserwować, poznawać i uczyć się za nimi podążać, jednocześnie wychowując. Pamiętajmy, że także w dorosłych jest cząstka dziecka, którą czasem warto uaktywnić. Dzieci będą miały szansę uczestniczyć w różnych zabawach, których przebieg będą same formułować. 

Pełnowymiarowe (2 godzinne)  spotkanie z Ewą odbędzie się w środę  23 maja br. o godz. 17:30 – Sala konferencyjna MiGBP w Wołowie, I piętro. 

TRENING SPRAWNOŚCI EMOCJONALNEJ.  Ewa Jaskółowska – trener, słuchacz Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej.  Trening ma na celu naukę rozpoznawania podstawowych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi. Łączy on elementy CBT i analizy transakcyjnej.

W czasie treningu uczestnicy poprzez pracę w grupie zdobędą podstawową wiedzę o emocjach oraz w jaki sposób pozostać w kontakcie z własnymi emocjami. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się radzenia sobie z negatywnymi emocjami za pomocą technik CBT oraz AT.

Podczas warsztatów omawiać będziemy również emocje dzieci. Zdobędziemy  podstawowe informacje o emocjach, zaprezentujemy rozwój emocjonalny człowieka, w tym cztery podstawowe emocje dziecka, oraz nauczymy się jak rozpoznać emocje dziecka, jak pomóc dziecku zrozumieć emocje i wyrażać je w odpowiedni sposób.

Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci do lat 18 oraz osoby z dziećmi pracujące.

Pełnowymiarowe (2 godzinne : 2 bloki po 2 godziny)  spotkanie z Ewą odbędzie się w środę 13 czerwca br. o godz. 11:00 – Sala konferencyjna MiGBP w Wołowie, I piętro. 

CHUSTONOSZENIE.  Malwina Rempińska, specjalistka od CHUSTONOSZENIA. Rodziców obecnych i przyszłych zainteresowanych tematem zapraszamy na chustopogadankę. Podczas warsztatów  będzie można zobaczyć, dotknąć, zapytać. Omówione zostaną również teoretyczne pozycje dziecka w chuście i nosidle miękkim. Do udziału w spotkaniu zapraszamy również – i w szczególności tatusiów, którzy są przeciwni chustonoszeniu – przekonamy Was jak wiele zalet ma ten rodzaj „kontaktu” z dzieckiem. Zobacz więcej https://www.facebook.com/MalwinaRempinskaDoradcaChustowyChuscioszki/

Pełnowymiarowe (1,5 godzinne)  spotkanie z Malwiną odbędzie się we wtorek 5 czerwca br. o godz. 11:00 – Sala konferencyjna MiGBP w Wołowie, I piętro. 

JOGA.  Ewa Jaskółowska, która oprócz działalności trenerskiej  jest instruktorką JOGI.

Ewa prowadzi zajęcia zarówno dla mam jak i dzieci. Jak sama twierdzi HATHA JOGA wpływa dobroczynnie na cały organizm. Ćwiczenia dedykowane są kobietom, a relaks na ma celu wyciszenie, naukę prawidłowego oddechu i rozluźniania mięśni. RAINBOW JOGA dla dzieci jest praktyką połączoną z zabawą po to, aby w dostępny sposób pokazać dzieciom podstawowe asany jogi w adekwatny do wieku sposób. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczą się kilku pozycji jogi, które wspomagają ich naturalny rozwój fizyczny (zapobieganie wadom postawy itp.).

Pełnowymiarowe (65 minutowe: praktyka 45 min + medytacja 20 min)  spotkanie z Ewą odbędzie się w poniedziałek 28 maja br. :
* o godz. 18:00 – dla kobiet 
Sala konferencyjna MiGBP w Wołowie, I piętro. 

 

Ostatnia szansa na zapisy! Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: bibliotekawolow@migbp-wolow.pl

Do zobaczenia w bibliotece !  

Część wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, współfinansowanych jest ze środków finansowych Gminy Wołów, w tym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wołowie oraz z dotacji Starostwa Powiatowego w Wołowie. 

Foto: MiGBP