Z książką na walizkach! Spotkanie z Kaliną Jerzykowską.

W tym roku, na Dolnym Śląsku, świętować będziemy XV Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Z książką na walizkach, tym razem pod hasłem ” Polska na szóstkę !”. 

Spotkania z młodymi czytelnikami będą miały miejsce w dniach 6-8 czerwca br., a tegoroczny finał odbędzie się 9 czerwca w Wałbrzychu.

W ramach spotkań, Wołów odwiedzi Pani Kalina Jerzykowska, która w dniu 7 czerwca, w  Dziale dla Dzieci i Młodzieży spotka się z uczniami klas II-III szkół podstawowych. 

Kalina Jerzykowska – polonistka, teatrolog, przez wiele lat dziennikarka (Radio Łódź i „Gazeta Wyborcza” w Łodzi). Autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; entuzjastka teatru dziecięcego. Kawaler Orderu Uśmiechu .
(źródło: https://www.wyd-literatura.com.pl/tworcy/autorzy/kalina-jerzykowska). 

 

Jako bibliotekarze, będziemy aktywnie wspierać te literacką akcję, poprzez dwudniowe wizyty z Panią Kaliną w okolicznych miejscowościach: Brzeg Dolny, Środa Śląska, Wińsko, Ścinawa i Miękinia, aby już 9 czerwca, ze wszystkimi gośćmi spotkać się na finale w Wałbrzychu! 

Zapraszamy do wspólnego świętowania akcji  Z książką na walizkach oraz  do udziału w „walizkowym” konkursie!

 

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha oraz ze środków dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.