Granty dla wołowskiej książnicy !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”, którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymaliśmy dofinansowanie! 

Celem naszego projektu „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów” , poprzez organizację warsztatów historycznych, jest przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów  pamięci, zlokalizowanych  na terenie naszego miasta. Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski !”, w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. 

Projekt przeprowadzony zostanie w okresie od 10 września br do 14 grudnia br. 

 

Ponadto, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki z programu „Partnerstwo dla książki” i jakże nas miło zaskoczyła informacja o kolejnym dofinansowaniu.

Dwie tak wspaniałe informacje w jednym dniu !

Celem naszego kolejnego projektu, tym razem pod nazwą ” Biblioteka miejscem spotkań !”,  jest organizacja Klubu Malucha i Rodzica, będącego miejscem spotkań dla rodzin z dziećmi. Poprzez organizację zajęć animujących czytelnictwo, wspomożemy młode mamy (młodych rodziców) w rozwoju i wychowaniu dziecka, a małym dzieciom stworzymy odpowiednie warunki do rozwoju, w tym dostęp do kultury, kontaktu z książką i czytelnictwem.

Projekt przeprowadzony zostanie w miesiącach sierpień – grudzień br. 

Już niedługo szczegóły dotyczące REKRUTACJI !

Zapraszamy do biblioteki!