„Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”, którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymaliśmy dofinansowanie! 

Celem naszego projektu „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów” , poprzez organizację warsztatów historycznych, jest przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów  pamięci, zlokalizowanych  na terenie naszego miasta. Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski !”, w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. Dodatkowo przy każdym z obiektów pojawi się  kod QR !

Do udziału w projekcie zaprosimy uczniów szkół podstawowych klas:  VII – VIII oraz III gimnazjalnych, jak także uczniów szkół średnich. Warsztaty poprowadzą: Pani Agnieszka Michnowska, Pani Anna Bajak, Pani Natalia Gołubowska, Pan Henryk Bajewicz, Pan Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Pan Sebastian Wierzbowski.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Pana Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Pana Macieja Nejmana, przeprowadzony zostanie w okresie od 10 września br do 14 grudnia br (wtorki i środy). 

Rekrutacja do projektu rusza 10 września i potrwa do 21 września – w tym czasie, zaproszone szkoły zapraszamy do składania KART ZGŁOSZENIOWYCH wraz z załącznikami. Losowanie miejsc pamięci odbędzie się w dniu 25 września br., w wołowskiej bibliotece.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.