„Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”, którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymaliśmy dofinansowanie! 

Celem naszego projektu „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów” , poprzez organizację warsztatów historycznych, jest przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów  pamięci, zlokalizowanych  na terenie naszego miasta. Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski !”, w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. Dodatkowo przy każdym z obiektów pojawi się  kod QR !

Do udziału w projekcie zgłosiło się 10 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie, Zespół Szkół Społecznych w Wołowie , Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Starym Wołowie, Szkoła Podstawowa w Warzęgowie, Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie, Liceum Ogólnokształcące w Wołowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wołowie. Dyrektorom szkół, serdecznie  dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem i aktywny w nim udział. 

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Pana Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Pana Macieja Nejmana, przeprowadzony zostanie w okresie od 10 września br do 14 grudnia br (wtorki i środy). 

Warsztaty z młodzieżą poprowadzą: Pani Anna Bajak, Pani Agnieszka Michnowska, Pan Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Pan Sebastian Wierzbowski.

Losowanie
Pomnik Bohaterów Wojska Polskiego
Wołowski Ratusz
Zamek Piastowski

 

 

 

 

 

 

 

Pomniki Solidarności
Ofiary Terroru Hitlerowskiego
Pomordowanym na Kresach

 

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.