Klub Malucha i Rodzica – ostatnie wolne miejsca!

W miesiącach sierpień – grudzień br. ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, przeprowadzony zostanie kolejny z naszych projektów, tym razem skierowany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz ich rodziców.

Już 6 sierpnia br. rusza projekt Biblioteka miejscem spotkań w ramach którego działa Klub Malucha i Rodzica.  Klub Malucha i Rodzica skierowany jest do dzieci w wieku 1-6 lat i ich rodziców. Dla dzieci przewidujemy organizację  zajęć animujących czytelnictwo: zajęcia literackie, ruchowe, muzyczne oraz nauka języka obcego, a dla rodziców,  spotkania ze specjalistami: pedagog, psycholog, logopeda, pediatra, a także Warsztaty Umiejętności Wychowawczych.

Warsztaty animujące czytelnictwo, spotkania ze specjalistami oraz  Warsztaty Umiejętności Wychowawczych odbywać się będą  w miesiącach  wrzesień – listopad br. 

HARMONOGRAM – do pobrania.

  • Spotkania ze specjalistami:  środy w godz. 16:30 -18:00 ( w tym samym czasie zajęcia dla dzieci):  LOGOPEDA, PEDAGOG, PSYCHOLOG, PEDIATRA
  • Warsztaty Umiejętności Wychowawczych : czwartki w godz. 16:00-19:00 (w tym samym czasie zajęcia dla dzieci) – to cykl 10 spotkań. Tematem przewodnim warsztatów jest budowanie relacji dorosły – dziecko, rozwiązywanie problemów oraz kary i ich konsekwencje. Każdy z uczestników warsztatu otrzyma materiały szkoleniowe: notatnik + długopis oraz możliwość wypożyczenia, z naszej książnicy, fachowej literatury! Spotkania dla rodziców poprowadzą pracownicy Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie.

Zarówno podczas spotkań ze specjalistami, jak także podczas warsztatów, dzięki współpracy z Pizzerią PaPi, serwować będziemy kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY! Liczba miejsc OGRANICZONA! Maksymalnie 12 dzieci w wieku 1-6 lat z min. 1 rodzicem !

Co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie ?

  • być mieszkańcem naszej Gminy
  • posiadać status rodzica dziecka w przedziale wiekowym 1-6 lat
  • zapoznać się z REGULAMINEM
  • wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ
  • komplet dokumentów złożyć w Sekretariacie, w  nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 sierpnia br.

Zapisując się do udziału w projekcie, uczestnik zobowiązuje się do wzięcia udziału we wszystkich zaplanowanych spotkaniach (w zajęciach może uczestniczyć oboje rodziców lub wymiennie).

DECYDUJE PIERWSZEŃSTWO ZGŁOSZEŃ !

Nasi partnerzy w projekcie: Urząd Miejski w Wołowie, Starostwo Powiatowe w Wołowie, Pizzeria PaPi, Wołowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołowie ,  Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej w Wołowie, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Akapit Press, Wydawnictwo Kurza Stopka, Księgarnia w Wołowie.

Zapraszamy do udziału w projekcie!