bookcrossing powraca!

Po pięciu latach, wracamy z AKCJĄ BOOKCROSSINGOWĄ, tym razem przy współpracy z Zakładem Karnym w Wołowie. Bookcrossingowa akcja Książka zza krat”, to nic innego jak uwalnianie książek. To nieodpłatne przekazywanie książek w miejscach publicznych, które dostępne będą w specjalnie na ten cel przygotowanych, przez osadzonych w wołowskim więzieniu, gablotach.

Bookcrossing to ruchoma biblioteka, w której, bez żadnych zobowiązań, wypożyczasz, a po przeczytaniu oddasz, aby kolejny zainteresowany mógł po nią sięgnąć. To akcja 5 zasad: PRZYNIEŚĆ, ZOSTAWIĆ, WYMIENIĆ, PRZECZYTAĆ, ODDAĆ!

Masz pomysł na fajne miejsce i zgodę właściciela obiektu na umieszczenie gabloty bookcrossingowej, właśnie u niego ? Napisz do nas! Szukamy chętnych do wspólnego propagowania książek i czytelnictwa !

Masz książki, którymi chciałbyś się podzielić? Przynieś je do jednego z niżej wymienionych miejsc i zostaw w specjalnie na cel przygotowanej gablocie!

Zobacz, jak wygląda pierwszych sześć gablot, przygotowanych przez osadzony w wołowskim ZK.

Do końca listopada br., na terenie naszego powiatu, w planie mamy uruchomienie 10 gablot bookcrossingowych.

Nasze  bookcrossingowe gabloty znajdziesz JUŻ w pięciu pierwszych lokalizacjach: WOŁÓW: Studio Balans  ul. Browarna 5, Przychodnia Rejonowo Specjalistyczna ul. Piłsudskiego 34 oraz  Szpital Powiatowy ul. Inwalidów Wojennych 26; BRZEG DOLNY: Szpital Miejski al. Jerozolimskie 26; WIŃSKO: Gminny Ośrodek Kultury ul. Piłsudskiego 42.

Organizatorzy akcji: Zakład Karny w Wołowie, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.