W pogoni za Janem II Szalonym

Już po raz kolejny wołowska biblioteka otrzymała dofinansowanie do swoich działań. Tym razem, dzięki wsparciu finansowemu z Muzeum Historii Polski z Programu Patriotyzm Jutra,  we wrześniu br. uczniowie ze szkół  podstawowych, działających na terenie naszej gminy,  poprzez aktywny udział w grze miejskiej pn. W pogoni za Janem II Szalonym, odkryją, wiekami skrywane tajemnice Wołowa… Na trasie gry, na uczestników, czekać będzie piętnaście zadań, a każde z nich nawiązywać będzie do historii naszego miasta, wydarzeń, które miały tutaj miejsce, architektury czy postaci.

Projekt pod patronatem honorowym Pana Dariusza Chmury – Burmistrza Gminy Wołów, którego celem jest edukacja historyczna lokalnej społeczności, ukazanie historii miasta w sposób nietuzinkowy, oryginalny, z jednej strony w formie tradycyjnej – TURYSTYCZNA GRA MIEJSKA (karty startowe pobrać będzie można w punkcie informacji turystycznej, działającym przy naszej bibliotece), z drugiej zaś przy wykorzystaniu nowych technologii –  na aplikacji ACTION TRACK. Obie formy udostępnione będą na zasadach wolnych licencji.

Tematem przewodnim gry będzie pościg za władającym wehikułem czasu Janem II Szalonym – ostatnim księciem głogowsko-żagańskim z dynastii piastowskiej, pochowanym w Wołowie. W fabule gry, niesforny książę podróżować będzie w czasie i negatywnie wpływać na historię Wołowa. Zadaniem uczestników gry będzie schwytanie księcia i pozbawienie go wehikułu. Pościg rozgrywać się będzie w kilku epokach historycznych. Zadaniem uczestników gry będzie pokonanie całej trasy, wykonanie zadań, a w ostateczności zdobycie niezbędnego rekwizytu – wehikułu czasu.

Gra miejska to wydarzenie jednorazowe, które miejsce będzie miało w dniu 13 września 2019 roku, start godz. 10:00 – wołowska biblioteka.

Udział w grze, której zwieńczeniem będzie historyczny piknik w parku Wołowskiego Ośrodka Kultury,  to fantastyczna przygoda, połączona z podróżą w przeszłość, pogoń za księciem piastowskim i ocalenie wehikułu czasu…

Na zgłoszenia, czteroosobowych drużyn, reprezentujących podstawowe szkoły gminne, czekamy do 6 września 2019 roku.

ZASADY GRY

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.