Katarzyna Ryrych

17 października br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie gościła Katarzynę Ryrych. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z wołowskich szkół ( LO w Wołowie i ZSZ w Wołowie), w tym członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży.

Autorka, która pisze dla dorosłych i dzieci, wydała kilkanaście książek dla młodzieży. Podczas dzisiejszego spotkania mieliśmy więc okazję zapoznać się z twórczością skierowana do tej grupy odbiorców. Przegląd twórczości zaprezentowany przez autorkę pozwolił zebranym na poznanie tematyki wybranych utworów. Jak się okazało sprawy, które porusza w są bliskie młodym ludziom, ponieważ mogą dotyczyć ich samych. Bohaterów książek Katarzyny Ryrych poznajemy zawsze w jakimś trudnych dla nich momencie, gdzie muszą zmierzyć się z problemem, który przerósłby niejednego dorosłego. Ponadto postawy bohaterów takie jak: egoizm, brak pokory, nonszalancja, traktowanie innych jako marionetek, są wytykane przez autorkę.

Spotkanie i jego tematyka zaciekawiła zebranych, którzy na koniec zadali autorce szereg pytań dotyczących jej warsztatu i sposobu pracy pisarskiej. Był również czas na zakup książek wraz z autografem autorki.

Spotkanie dofinansowane zostało ze środków finansowych Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Tekst: R. Rzeźniczek, Foto: R.Rzeźniczek, M. Szulc