Joanna Lamparska

W dniu 22 października br, w murach Zakładu Karnego w Wołowie, gościliśmy polską podróżniczkę, dziennikarkę, pisarkę, autorkę m.in. pięciotomowego cyklu ” Przewodnik inny niż wszystkie” – JOANNĘ LAMPARSKĄ.

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania, w którym udział wzięli, oprócz osadzonych w ZK, również pracownicy wołowskiej biblioteki oraz inni Klubowicze, autorka opowiedziała o najciekawszych i najbardziej tajemniczych miejscach Dolnego Śląska. Wrocławska willa Silberberga, pałac w Bobolicach, Zamek Książ czy pobliskie Opactwo Cystersów w Lubiążu, to tylko kilka z fantastycznych miejsc, które autorka odwiedziła i o których, z wielką pasją opowiadała, a wszystko wzbogacone prezentacją zdjęć. Nie zabrakło również czasu na serię pytań, książki z autografami i wspólne zdjęcia. O wrażeniach ze spotkania oraz książkach autorki, zapewne, jeszcze nie raz, porozmawiamy podczas naszych comiesięcznych spotkań DKK.

Spotkanie autorskie, dofinansowano m.in. ze środków finansowych Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, który od pięciu lat nasza biblioteka prowadzi w wołowskim Zakładzie Karym.

Tekst: A. Rębacz