wołowski miesiąc seniora

Z okazji obchodów WOŁOWSKIEGO MIESIĄCA SENIORA, w dniu 15 października br. przyszedł czas na „dzień z kulturą”.  Z tej okazji jedną z atrakcji przygotowanych przez naszą bibliotekę był salon gier planszowych. Seniorzy mieli do wyboru dziesięć gier, m. in.: 5 sekund, Party Time, Scrabble, Ego, Dixit, Story Cubes, Tajniacy. Wybór padł na Scrabble – udało się rozegrać emocjonujący pojedynek na słowa! W niedalekiej przyszłości zamierzamy rozegrać jeszcze kilka partii 😉 Za użyczenie gier dziękujemy Wołowskiemu Ośrodkowi Kultury.

A w Dziale dla Dorosłych, do cyklicznych, comiesięcznych spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Bibliofile” dołączyło dwudziestu Seniorów. Nasze stałe Klubowiczki, Pani Zosia i Pani Stasia opowiedziały o naszych spotkaniach, o tym co to jest Dyskusyjny Klub Książki, jak często się spotykamy, jaka jest atmosfera naszych spotkań. Dołączyła do nas również Pani Joanna Krasowska – dyrektor MiGBP, która poinformowała o innych atrakcjach organizowanych przez naszą Bibliotekę z okazji Dnia z Kulturą .

Książka którą omawialiśmy to „Jak mogłaś” – Heidi Perks. Charlotte, przyjaciółka Harriet, opiekuje się jej córką. Dziecko znika. Kobieta może przysiąc, że spuściła małą z oka ledwie na chwilę, że dziewczynka cały czas bawiła się z innymi dziećmi. Przecież dbała o nią jak o własne dziecko! Zrozpaczona Harriet winą za nieszczęście obarcza Charlotte. Jak mogłaby jej wybaczyć?
Dwa tygodnie później obie kobiety zmuszone są spotykać się na komisariacie. Będą przesłuchiwane w sprawie pewnego morderstwa. Sytuacja zaczyna się komplikować, bo na jaw wychodzą liczne sekrety. Harriet i Charlotte muszą zdecydować, czy wzajemnie sobie pomóc. Tak przecież robią najlepsze przyjaciółki, prawda?

Dyskusja na temat książki była połączona z dyskusją na temat przyjaźni, ponieważ tylko klubowicze znali treść książki. Dwie Panie, które zawitały do nas gościnnie, zadeklarowały chęć uczestniczenia w kolejnych spotkaniach, co nas niezmiernie cieszy:)

Tekst: G. Szulc i A. Rębacz; Foto: K. Ogińska