Dojrzałość od kuchni

DOJRZAŁOŚĆ OD KUCHNI to projekt dofinansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, z którego, w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego RÓWNAĆ SZANSE, nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie.

Równać szanse to program skierowany do młodzieży mieszającej na wsi i w miejscowościach do 20 tys mieszkańców, a jego celem jest: odkrywanie i rozwijanie pasji, stawienie sobie celów i dążenie do ich realizacji, nabywanie umiejętności, nauka planowania pracy, podejmowania decyzji i branie za nie odpowiedzialności, a także praca na rzecz własnego środowiska.

DOJRZAŁOŚĆ OD KUCHNI – to cykl warsztatów kulinarnych, w których udział wezmą uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu. Oprócz własnoręcznie przygotowywanych posiłków, które w efekcie końcowym projektu  trafią do „Przepaśnika” – książki kucharskiej, młodzież spotka się  m.in. z dietetykiem, lokalnym szefem kuchni oraz specjalistą od savoir-vivre. Biorąc pod uwagę fakt, że jednym z głównych celów projektu jest nauka pracy w grupie i nawiązanie nowych kontaktów, niezbędnym było zaproszenie do współpracy parterów: Urząd Miejski w Wołowie, Starostwo Powiatowe w Wołowie, Restauracja Pizzeria Pa-Pi w Wołowie, Wołowski Ośrodek Kultury, Związek Emerytów i Rencistów w Lubiążu. Patronat medialny, nad projektem, obejmie Tygodnik Powiatu Wołowskiego „Kurier Gmin”.

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu: Anna Stelmarczyk-Martaj.

RELACJĘ Z REALIZACJI PROJEKTU ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Sponsor programu:

 

Polsko-Amerykańska
Fundacja Wolności,
administrowana przez
Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

 

Młodzi! To Wasz projekt, a my trzymamy za Was kciuki!

Skip to content