„Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”, którego organizatorem była Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymaliśmy dofinansowanie! 

Celem naszego projektu „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów” , poprzez organizację warsztatów historycznych, było przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów  pamięci, zlokalizowanych  na terenie naszego miasta.

Efektem końcowym projektu jest dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski !”, w której znaleźć można 11 takich obiektów.

Do pobrania GOOGLE PLAY (Polityka prywatności dla aplikacji mobilnej „Wołów – śladami historii Polski!”) oraz na  APP STORE.

Dodatkowo przy każdym z obiektów znaleźć można kody QR !

Zakład Karny

 

Do udziału w projekcie zgłosiło się 10 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie, Zespół Szkół Społecznych w Wołowie , Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Starym Wołowie, Szkoła Podstawowa w Warzęgowie, Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie, Liceum Ogólnokształcące w Wołowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wołowie. Dyrektorom szkół,  uczniom oraz ich opiekunom serdecznie  dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem i aktywny w nim udział.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Pana Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Pana Macieja Nejmana, odbywał się w okresie od września do grudnia 2018 roku.

Warsztaty historyczne z młodzieżą prowadzili: Pani Anna Bajak, Pani Agnieszka Michnowska, Pan Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Pan Sebastian Wierzbowski. Warsztaty graficzne odbywały się pod wytrawnym okiem Pani Natalii Gołubowskiej, właścicielki firmy OZArt – Otwarty Zakład Artystyczny.

Poniżej znajdziesz relacje z każdego organizowanego przez nas warsztatu.

Losowanie
Wojsko Polskie
Wołowski Ratusz
Zamek Piastowski
Pomniki Solidarności
Gancarz
Kresy Wschodnie
Mury obronne
Pamięci Sybiraków
Zakład Karny
Budynek Policji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”

Skip to content