Pomnik Bohaterów Wojska Polskiego

3 października br., ruszyliśmy z organizacją warsztatów historycznych „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów !”, efektem których jest aplikacja mobilna na smartfony.

W środę,  reprezentacja Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie spotkała się w wołowskiej bibliotece, aby wspólnie z Panią Agnieszką Michnowską (naszym ekspertem) opracować obiekt jakim jest Pomnik Bohaterów Wojska Polskiego, mieszczący się na wołowskim Rynku. Po warsztacie historycznym udaliśmy się do rynku, aby zobaczyć na żywo i sfotografować obiekt naszych dzisiejszych zainteresowań.

Po powrocie do biblioteki, tuż przed warsztatem z grafiki, mieliśmy czas na stworzenie notki na temat interesującego nas obiektu. Jak się okazało, to zadanie wcale nie należało do najłatwiejszych. W końcu się udało! Podczas warsztatów, pod okiem Pani Natalii Gołubowskiej, wykonaliśmy graficzny symbol pomnika. Tak przygotowana  wizytówka Pomnika Bohaterów Wojska Polskiego, na którą składa się notka (przetłumaczona na język angielski), fotki i symbol, trafi do aplikacji mobilnej „Wołów – śladami historii Polski !”, która dostępna będzie już w drugiej połowie listopada br.

Twórcy opracowania: Alma Dziopek, Filip Kwiek, Marta Borla , Emilia Kopeć, Sara Lewkowicz, Monika Skrzypek, Michał Rzeźniczek, Karol Judziński, Radosław Filiński, Wiktoria Teper, Zuzanna Janas, opiekun: Pani Małgorzata Brzezicka.

Nad całością czuwała Pani Kasia Dąbrowska z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz nasza fotografka Karolina.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.