Pomnik ku czci pomordowanym na Kresach

To już półmetek naszych historycznych spotkań. W dniu dzisiejszym, 17 października br., w ramach kontynuacji spotkań z cyklu Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów!, nasz ekspert Pan Sebastian Wierzbowski, spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu.

Obiektem naszych dzisiejszych zainteresowań był Pomnik ku czci pomordowanym na Kresach, który zlokalizowany jest na Cmentarzu Komunalnym w Wołowie. Podczas dwugodzinnego warsztatu historycznego, Pan Sebastian opowiedział nam o Kresach, czasach i wydarzeniach jakie miały tam miejsce oraz o ich znaczeniu dla Polaków, dla naszego  pokolenia.

Po wizji lokalnej i wykonaniu zdjęć, przyszedł czas na stworzenie materiałów do aplikacji mobilnej. Podczas trzygodzinnych zajęć w wołowskiej bibliotece, młodzi stworzyli notkę opisującą pomnik oraz pod okiem Pani Natalii Gołubowskiej, stworzyli graficzny jego symbol.

Twórcy opracowanych materiałów: Igor Prymas, Oliwia Guzal, Damian Dolat, Julia Wieczorek, Julia Ozimek, Wiktoria Nowak, Filip Gruszczyński, Aleksandra Dębowska, Natalia Śmigielska, Benedykt Franków, Jowita Janik, Julia Kuziak, opiekun:  Pani Angelika Mikos.

Nad całością czuwała Pani Kasia Dąbrowska z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz nasza fotografka Karolina.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.