Mury obronne

23 października 2018 roku, to kolejny dzień warsztatów historycznych, w ramach realizacji projektu „Odkryj miejsca pamięcią – śladami historii przez Wołów ! „. W dniu dzisiejszym do Wołowa przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warzęgowie, aby wraz z naszym ekspertem – Panią Agnieszką Michnowską, poznać jeden z symboli naszego miasta, jakim są mury obronne.

Po wstępie do tematu, który miał miejsce w sali konferencyjnej wołowskiej biblioteki, młodzież ruszyła w teren, aby zobaczyć, dotknąć i sfotografować obiekt naszych dzisiejszych zainteresowań.

Po powrocie, przyszedł czas na stworzenie materiałów do aplikacji mobilnej, która dostępna będzie już w drugiej połowie listopada. Podczas zajęć młodzież, na podstawie uzyskanych, podczas spotkania z Panią Agnieszką, informacji, stworzyła notkę informacyjną o murach, a podczas kolejnych warsztatów, tym razem pod okiem Pani Natalii Gołubowskiej, powstał graficzny symbol murów.

Twórcy opracowanych materiałów: Nikola Danek, Dominika Graczyk, Celina Czyżowicz, Aleksandra Pawłowicz, Klaudia Dunal, Malwina Piestrak, Alicja Stokłosa, Kacper Augustyniak, Mateusz Całkowski,  opiekun:  Pani Urszula Spirydowicz.

Nad całością czuwała Pani Kasia Dąbrowska z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz nasza fotografka Karolina.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa”.