lekcje biblioteczne

Już w pierwszym miesiącu po otwarciu biblioteki odwiedziły nas dzieci z Przedszkola „Słoneczko” (Żabki, Kaczuszki, Pszczółki, Pieguski)  i Chatka Puchatka (Jeżyki, Żółwiki) w Wołowie.

Dzieciom bardzo spodobał się nowy wystrój i wyposażenie biblioteki: interaktywna tablica, nowoczesne meble, kącik dla malucha. Z zainteresowaniem oglądały bogaty zbiór nowości książkowych.

W czasie lekcji bibliotecznych, przygotowanych przez Dział dla Dzieci i Młodzieży, dzieci poznały zasady pracy bibliotekarza, jak również  biblioteki. Zapoznały się z układem książek na półkach oraz zasadami zapisu i wypożyczania książek. Później nadszedł czas na relaks:  oglądanie filmu o przygodach książkowego bohatera Franklina, tańce w rytm ulubionych melodii, rysowanie na tablicy interaktywnej. W trakcie spotkania dzieci wielokrotnie podkreślały, że w bibliotece jest fajnie i miło.

Takie spotkania, zdecydowanie prowadzą do powiększania grona najmłodszych czytelników.

Ponadto na wycieczkę do biblioteki wybrali się  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mojęcicach, a dzieci ze Starego Wołowa miały przyjemność spotkania się ze Świętym Mikołajem.