Poniedziałek, 4.02.2019 r.

4 lutego br. rozpoczęliśmy drugi tydzień Półkolonii z biblioteką. Superbohaterowe szaleństwo trwa! Tym razem w wydaniu MOBILNEJ GRY MIEJSKIEJ. Zaraz po śniadaniu, Pani Alina z Good Books, ruszyła z zajęciami. Jak się okazało Pani Alina jest pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie regularnie projektuje  mobilne gry miejskie.

Na początek,  parę zabaw, które mogły zintegrować panią Alinę wraz z uczestnikami półkolonii. Dzieci opowiadały również o swoich ulubionych grach oraz ich rodzajach. Po tym wstępie wszyscy ściągnęliśmy aplikację Action Track i poszliśmy do parku w WOK-u na rozgrywkę! Gra o zwierzątkach bardzo spodobała się dzieciom, włączyła im się nutka rywalizacji i dzielnie walczyli o zwycięstwo! Mieli w niej wiele ciekawych zadań, jak np. sfotografowanie miejsca, gdzie mógłby spać królik, wymyślenie imienia dla jednego z nich, czy odpowiadanie na różne pytania. Po skończonej grze wróciliśmy do biblioteki. Pani Alina pokazała dzieciom jak rozpocząć tworzenie gry i zaczęło się pierwsze zadanie! Po przeczytaniu „Królowej Śniegu”, która będzie bazą naszej gry, uczestnicy półkolonii zrobili plan wydarzeń. Następnie rysowali wybrane przez grupę punkty, które będą oznaczeniami w naszej grze. Więcej już jutro!

Po obiedzie, pod okiem p. Gosi, rozpoczęliśmy warsztaty karnawałowe.  Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania dekoracji na piątkowy bal. Kolorowaliśmy komiksowe dymki wykonane z kartonu. Przy okazji mieszaliśmy ze sobą farby, by przekonać się jakie kolory mogą powstać z poszczególnych kombinacji. Następnie własnoręcznie wykonaliśmy kubeczki na popcorn – przyozdobiliśmy szablon, by potem złożyć go i skleić. Nie uwierzycie, ale świetlną girlandę na bal też stworzyliśmy sami! Każdy z nas przystroił kubeczki papierowe, które zawisną jako klosze kolorowych lampek. Nie możemy się doczekać efektów!

Tekst i foto: MiGBP