Czwartek, 7.02.2019 r.

Kolejny dzień Półkolonii z biblioteką zaczęliśmy od zabaw ruchowych z panią Olą. Było mnóstwo śmiechu i krzyków, a wśród zdrowej rywalizacji odbyło się parę konkurencji, które pochłonęły uczestników. Pani Ola zadbała również o ćwiczenie dobrej postawy, więc wśród zabaw było też chodzenie po linii prostej z talerzykiem na głowie. Wszystkim poszło świetnie! Zaraz po zabawie rozpoczęliśmy zajęcia literackie z panią Kasią. Na warsztatach nauczyliśmy się jak przygotować plakat i to nie byle jaki, a taki, który weźmie udział w konkursie „Książka, którą polecam”! Najpierw dowiedzieliśmy się, czym w ogóle jest plakat, poznaliśmy jego historię i rodzaje. Następnie każde z dzieci wybrało książkę (tyle regałów z ciekawymi tomami utrudniało sprawę!), którą chce wypromować. W pracowni komputerowej wyszukaliśmy ilustracje, które wykorzystamy w swojej pracy, a już jutro bierzemy się za projektowanie plakatu!

Tuż przed obiadem udaliśmy się na krótki spacer, a następnie wróciliśmy na warsztaty karnawałowe. Naszym pierwszym zadaniem było pomalowanie drugiej strony komiksowych dymków, które już jutro zawisną w naszej balowej sali. Następnie naszedł moment, na który wszyscy czekali – maski karnawałowe! Jak zawsze dzieci wykazały się olbrzymią pomysłowością – wśród masek znalazły się m. in. lisek, szczurek, kotek czy miś, a największym powodzeniem cieszyła się plastelina, brokat i piórka. Tuż po naszej pracy pojawił się podwieczorek – pizza! Dzieci były zachwycone!

Czwartkowe warsztaty artystyczno-muzyczne, prowadzone przez Natalię Gołubowską z OZArt oraz Mateusza,  rozpoczęliśmy od zaprojektowania wspólnego robota. Instalację składaną z kaset podzieliliśmy na formy i kolory, zmierzyliśmy długości i wielkości po czym złożyliśmy wszystkie elementy w całość i posadziliśmy Kaseciak w holu biblioteki. Instalacja będzie pokazywana wraz z nagranym dźwiękiem. Do pracy nad robotem zaangażowali się wszyscy:)

Tekst i foto: MiGBP