marzec 2019

Pierwszy miesiąc, pierwszej edycji „Czwartków w bibliotece” za nami!

7 marca spotkaliśmy w Dziale dla Dorosłych, by pograć w planszówki. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 18:00. Mieliśmy do dyspozycji 16 gier, w tym: Ego, Party Time, Pędzące ślimaki, Twardy orzech, 5 sekund, Scrabble. Do rywalizacji przystąpiło 5 zapalonych graczy. Zaczęliśmy od wyścigu Pędzących ślimaków, by przejść do Ego. Spotkanie zakończyliśmy kilkoma partiami Monopoly. Handel nieruchomościami na tyle nas wciągnął, że straciliśmy poczucie czasu. Spotkanie zakończyliśmy około 22:00. Do zobaczenia za miesiąc!

Drugie czwartki miesiąca to spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. 14 marca spotkaliśmy się, by wspólnie obejrzeć amerykański film muzyczny z 1954 roku w reżyserii George’a Cukora – „Narodziny gwiazdy”. Nie ukrywamy, że na nasz wybór wpłynął obsypany nominacjami do tegorocznych Oskarów film „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooprem. To czwarty remake filmu z 1937 roku, o tym samym tytule. Za zadanie postawiliśmy sobie porównanie tych dwóch adaptacji, co trzeba przyznać było szalenie ciekawe. Tradycyjnie na spotkaniu raczyliśmy się dobrą kawą i ciastkiem.

Trzecie czwartki miesiąca oznaczają dla nas zajęcia manualne – to czas warsztatów kreatywnych! Na spotkaniu 21 marca własnoręcznie wykonaliśmy torbę z… t-shirtu! Za pomocą nożyczek i własnych dłoni przerobiliśmy koszulki na pojemne torby. Nie, nie potrzebowaliśmy igieł i nitek. Torbę wykończyliśmy wiążąc u jej dołu frędzle. Lubimy nadawać przedmiotom drugie życie, więc efekty warsztatów cieszyły nas podwójnie. 6 śmiałków opuściło bibliotekę z własnoręcznie zrobionymi torbami. Do zobaczenia za miesiąc!

Ostatni czwartek w tym miesiącu spędziliśmy na poznawaniu i rysowaniu komiksu! 28 marca nasze spotkanie rozpoczęliśmy od części teoretycznej – dowiedzieliśmy się wiele rzeczy, m. in. z jakich części komiks jest złożony czy gdzie powinny znajdować się dymki (oraz jakie są ich rodzaje). Był też czas na przejrzenie komiksów, które znajdują się w naszych zbiorach – okazało się, że każdy z naszych 4 śmiałków woli inny styl i tematykę. Następnie zaczęliśmy najważniejsze – rysowanie! Niektórzy byli przekonani, że nie potrafią rysować, więc sobie nie poradzą. Na koniec jednak zmienili zdanie i wśród wybuchów śmiechu podziwialiśmy swoje prace.

Do zobaczenia  w kwietniu!