W świecie GIER PLANSZOWYCH

Drugi tydzień  Półkolonii z biblioteką już
za nami.
W świecie GIER PLANSZOWYCH, poznaliśmy
zasady którymi kierują się gry, a na podstawie
literatury i poprzez własnoręczne wykonanie
grafiki,  stworzyliśmy własną grę planszową.

Escape library. Znalazłeś się w krainie magii, w której wszystko się może zdarzyć. W tej chwili przekraczasz drzwi, za którymi ukryty jest cenny księgozbiór. To biblioteka – magiczne miejsce. Jeszcze tego nie wiesz, ale wkrótce się o tym przekonasz. Biblioteki pilnuje czarnoksiężnik, który wydostał się z księgi „Opowieści 1001 nocy”. Twój wzrok przyciąga jedna książka. Kusi cię swoim blaskiem. Nieświadomy tego, co czynisz, ściągasz ją z półki i zaczynasz czytać. Wciąga cię jej tajemnicza aura. To świat, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Zamieszkują go duchy i ludzie, obdarzeni niezwykłymi mocami. Już nie wiesz co jest twoją wyobraźnią, a co rzeczywistością. Ta książka całkowicie cię pochłonęła i chcesz zdobyć cudowną lampę Aladyna. Jesteś w stanie przejść długą i mecząca drogę, podczas której będziesz musiał walczyć ze złymi dżinami, odpowiadać na trudne pytania, rozwiązywać zagadki i zadania, omijać pułapki, które zastawił na ciebie zły czarnoksiężnik. Tylko wtedy będziesz mógł opuścić bibliotekę. Od ciebie zależy czy opuścisz ją z cudowna lampą Aladyna.

Gotowy na przygodę? Dział dla Dzieci i Młodzieży – zaprasza!

HARMONOGRAM 8.07.2019-12.07.2019

W programie nie zabrakło:  warsztatów tanecznych, gier i zabaw, projekcji filmowych, warsztatów twórczych i czekoladowych, ogniska i smażonych kiełbasek oraz poszukiwania skarbu w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Pomysł i prowadzenie warsztatów z gier planszowych – Pani Renata z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Kadra: wychowawca –  Magda Śleboda, kierownik: Tomasz Pamin – BALANS Danuta Zgoła. 

Dzień I
Dzień II
Dzień III
Dzień IV
Dzień V

 

 

 

 

 

 

 

Półkolonie z biblioteką dofinansowane
są ze środków Gminy Wołów,
w tym z Gminnej Komisji
Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Wołowie.