o nas

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie to przede wszystkim nowoczesne centrum dostępu do wiedzy.

Tylko w naszych  Działach Udostępniania wypożyczysz dawno poszukiwaną lekturę, zasiądziesz w wygodnych sofach, a miesiącach letnich na naszym tarasie, aby przejrzeć prenumerowaną przez nas prasę, a w celach edukacyjnych uzyskasz bezpłatny dostęp do Internetu.  Dla naszych czytelników serwujemy orzeźwiającą wodę oraz bezpłatną kawę -sponsorowaną przez Pizzerię Pa- Pi w Wołowie. Pomocny w poszukiwaniu lektury jest dostęp do katalogu on-line (zbiory wszystkich bibliotek dolnośląskich).

NASZE USŁUGI:

  • dla osób starszych, schorowanych  i niepełnosprawnych świadczymy usługi w zakresie dostarczania książek do domu; wystarczy złożyć zamówienie e-mailem na adres: bibliotekawolow@migbp-wolow.pl lub zadzwonić do nas, pod numer 71 3892531
  • odpłatnie świadczymy usługi w zakresie kserowania (jedna strona, format A4 -0,30 gr, format A3 – 0,40 gr) , skanowania ( jedna strona, format A3/A4 – 0,10 gr) oraz  drukowania dokumentów (jedna strona A 4: druk czarno-biały -0,50 gr, druk kolorowy -1,00 zł) , a także wypożyczeń międzybibliotecznych
  • jako jedyni w mieście świadczymy usługi w zakresie wysyłania dokumentów faksem (jedna strona -1,00 zł) – z przyczyn technicznych faks wysyłamy tylko na terenie Polski
  • wynajem sal szkoleniowych
  • organizacja kursów językowych
  • prowadzimy punkt informacji turystycznej
  • w październiku 2017 roku, w życie wprowadziliśmy usługę wydawniczą

W celu organizacji szkoleń i konferencji zapraszamy do korzystania z nowoczesnej, 25 osobowej sali konferencyjnej, wyposażonej m.in. w tablicę interaktywną, rzutnik, nagłośnienie i klimatyzację.

Dzięki ściance mobilnej, nasza sala może zostać powiększona o kolejną z sal – salę komputerową,  wyposażoną w kilka stanowisk komputerowych, każde z dostępem do Internetu. Ponadto do Państwa dyspozycji rzutnik i  projektor, a w upalne dni klimatyzacja.

Na Państwa życzenie organizujemy catering, a dla szkoleń kilkudniowych zapewniamy noclegi, wyżywienie oraz organizację czasu wolnego, w tym jednodniowe wycieczki po Ziemi Wołowskiej oraz po Dolnym Śląsku.

Jesteśmy również organizatorami wielu wydarzeń kulturalnych oraz twórcą i pomysłodawcą wołowskiego  Punktu Informacji Turystycznej.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w obrębie wołowskiej biblioteki oraz zapewnienia ochrony osób i mienia, nasz obiekt jest monitorowany.