Rodzaj

Aktualności

ZAPRASZAMY NA SOCIAL MEDIA
opublokowano

10.10.2022

Biblioteka jest partnerem obchodów 300-lecia kościoła pw. św. Karola Boromeusza

Współorganizacja obchodów pozwoli także pozyskać materiały, które wzbogacą Wołowską Izbę Pamięci.

Przygotowania do obchodów 300-lecia wybudowania kościoła pw.św. Karola Boromeusza w Wołowie.

W sobotni wieczór w wołowskim kościele pw. św. Karola Boromeusza odbyło się wyjątkowe wydarzenie – koncert organowy, który uświetnił rozpoczęcie przygotowań do obchodów 300-lecia wybudowania świątyni. Obchody rozpoczął proboszcz parafii - ks. Krzysztof Kanton oraz koordynator przygotowań do jubileuszu – Rafał Zając, który zachęcał parafian do włączenia się w inicjatywę. Jubileusz już od etapu przygotowań objęty jest patronatem Burmistrza Gminy Wołów – Dariusza Chmury.

Przez ponad półtorej godzina uczestnicy koncertu wysłuchali wyjątkowego programu w wykonaniu Sebastiana Kresaliego – wołowskiego organisty, który ma za sobą występy na wielu polskich festiwalach, był także organizatorem koncertów w ramach „Lata Organowego”. Dopełnieniem organowej muzyki był śpiew Magdaleny Zarzecznej – sopran oraz Macieja Górskiego – baryton. Występ trójki artystów poprzedził recital organowy Mikołaja Ożgi – wyjątkowego 6-latka. Mikołaj mimo młodego wieku grał już na organachm.in. w Gdańsku, Fromborku i Szczecinie, w Bazylice na Jasnej Górze, Krakowie, Wrocławiu i w Krzeszowie. Wołowska publiczność miała okazję przekonać się, że lista miejsc, w których grał młody organista wcale nie była przypadkowa, a prezentowany przez niego poziom pozwala spokojnie obcować z dziełami mistrzów.

Koncert był wyjątkowy także ze względu na fakt, że całe wydarzenie było transmitowane na żywo w internecie, co zdało egzamin, gdyż na bieżąco transmisję oglądało kilkadziesiąt osób – powiedział Rafał Zając. Będziemy transmitować także kolejny koncert, który odbędzie się w sobotę22.10, także o godz. 19:30. Tym razem przed publicznością zaprezentuje się kwartet smyczkowy „Wroclawia Quartet”. W Programie nadchodzącego wydarzenia są utwory takich artystów jak m.in. W. A. Mozarta, R. Schumanna, A. Vivaldiego, J. Straussa czy choćby P. Czajkowskiego. Będziemy także rozmawiać o planach związanych wyjątkową rocznicą 300-lecia wybudowania kościoła.

Wołowska biblioteka zaangażowana jest w przedsięwzięcie także w związku z rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem Wołowskiej Izby Pamięci. Dyrektor biblioteki – Rafał Zając ma nadzieję, że przy okazji nadchodzących spotkań i wydarzeń uda się dotrzeć do wielu historii, zdjęć oraz pamiątek związanych z funkcjonowaniem parafii.

No items found.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Our approach

This is some text inside of a div block.
View live
01

Heading

This is some text inside of a div block.
02

Heading

This is some text inside of a div block.
03

Heading

This is some text inside of a div block.
04

Heading

This is some text inside of a div block.
Explore
Explore
Informacja turystyczna

to miejsce, w którym rozpoczyna się przygoda ze zwiedzaniem naszego miasta…

dowiedz się więcej