"Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie"

o nas
Scroll

Działy
Udostępnienia

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie to nowoczesne centrum dostępu do kultury, animacji, wiedzy, informacji i edukacji.
Schedule a call
face

Dział dla Dorosłych

Anna Rębacz – Starszy bibliotekarz
e-mail: anna.rebacz@migbp-wolow.pl
Lucyna Tumiłowicz – Starszy bibliotekarz
e-mail: lucyna.tumilowicz@migbp-wolow.pl
Ewa Wójcik – Starszy bibliotekarz
e-mail: e-mail: ewa.wojcik@migbp-wolow.p
wypożyczalnia
W swoich zbiorach posiadamy literaturę piękną  polską oraz literaturę obcą, począwszy od angielskiej, poprzez amerykańska, włoską, hiszpańską, rosyjską, czeską , francuską, kończąc na skandynawskiej. Dla czytelników niemieckojęzycznych oferujemy literaturę w języku niemieckim. Nasz księgozbiór to również literatura popularno – naukowa.  Z myślą o naszych czytelniczkach wyodrębniliśmy regały z literaturę tylko dla Pań. Ponadto, wśród naszych zbiorów znajdziesz lektury dla uczniów szkół średnich, kryminały, horrory oraz  książki fantastyczne . U nas znajdziesz również nowości wydawnicze.
CZYTELNIA
To miejsce idealne do odpoczynku, tylko tutaj zasiądziesz w wygodnych sofach, skorzystasz z bezpłatnego dostępu do Internetu, a przeglądając  prenumerowaną przez nas pasę, napijesz się  dobrej kawy.  U nas znajdziesz zbiory regionalne, traktujące o naszych ziemiach, wydarzeniach i ludziach. Zagadnienia poświęcone Unii Europejskiej oraz opisy lektur znajdziesz na wyodrębnionych regałach. Specjalnie dla czytelników udostępniamy stanowiska z dostępem   do Internetu oraz  katalogu on-line.
child_care

Dział dla Dzieci i Młodzieży

Renata Rzeźniczek– Starszy kustosz
e-mail: renata.rzezniczek@migbp-wolow.pl
Katarzyna Dąbrowska – Starszy  bibliotekarz
e-mail: katarzyna.dabrowska@migbp-wolow.pl
wypożyczalnia
To raj dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Meble dostosowane do potrzeb dzieci, interaktywna tablica, pozwalająca poznać świat, zabawki i przyjazna atmosfera sprawią, że Twoje dziecko będzie częstym bywalcem tego miejsca. Różnorodność zajęć:  półkolonie z biblioteką, lekcje biblioteczne, spotkania z ciekawymi ludźmi,  wprowadzą Twoją pociechę w świat książek, bajek i wyobraźni. Wśród naszych zbiorów znajdziesz: nowości –bajki, opowiadania, lektury, KOMIKSY, czasopisma oraz literaturę popularno – naukową. W klimatyzowanym dziale, znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz do katalogu on-line,  a także kącik – TWOJA BIBLIOTEKA GIER.
library_music

Dział Multimedialny

Aneta Bazylewicz – Starszy bibliotekarz
e-mail: aneta.bazylewicz@migbp-wolow.pl
Marcin Lokś – Specjalista ds. multimediów
e-mail: marcin.loks@migbp-wolow.pl
wypożyczalnia
Bogate zbiory multimedialne, jedne z niewielu na Dolnym Śląsku,  znajdziesz właśnie u nas. Ponad 1000 płyt winylowych z  różnymi gatunkami muzycznymi: muzyka poważna, pop, rock, blues, metal, poezja śpiewana, jazz czy reggae.  W swojej ofercie posiadamy książkę mówioną na starych kasetach magnetofonowych, nagrania muzyczne na CD w ilości ponad 2500 jednostek,  ponad 1500 tytułów książki mówionej na płytach CD, również w formacie MP3, ponad 1500 filmów na DVD, seriale, a także materiały do nauki języków obcych. Nasze zbiory gromadzimy od 1984 roku – roku powstania działu.  Warto do nas przyjść i wyszuka coś, o czym wielu już zapomniało.   W dziale znajdziesz również: NOWOŚCI,  STANOWISKO DO ODSŁUCHU, PÓŁKĘ Z  LOKALNĄ SCENĄ MUZYCZNĄ,  PÓŁKĘ Z  KOMIKSAMI . Tylko w naszym Dziale Multimedialnym, dzięki posiadanej przez nas LICENCJI, zobaczyć można wybrane filmy na DUŻYM EKRANIE! MINI SALA KINOWA,  w każdą środę, zaprasza grupy zorganizowane, na bezpłatne projekcie filmowe. Dla najmłodszych oferujemy szeroki wybór filmów animowanych, a nieco starszych (grupy szkolne) zapraszamy na filmy edukacyjne! Do korzystania z naszych usług, zapraszamy również osoby prywatne! Zbierz swoją ekipę, wybierz film spośród naszych zbiorów i wspólnie zasiądźcie w naszym kinie– usługa,  również na wyłączność ! Liczba miejsc ograniczona ! Rezerwacji i wynajmu  MINI SALI KINOWEJ oraz  szczegółów dotyczących projekcji udzielają pracownicy działu !
Explore
Informacja turystyczna

to miejsce, w którym rozpoczyna się przygoda ze zwiedzaniem naszego miasta…

dowiedz się więcej