Magiczna podróż po lasach amazońskich

27 styczeń 2020 r. był dniem wyjątkowym dla naszej małej Filii Bibliotecznej w Pełczynie oraz dla naszych małych i dużych świetliczaków. Przy pomocy Pani Ewy Grodzkiej
Scroll

27 styczeń 2020 r. był dniem wyjątkowym dla naszej małej Filii Bibliotecznej w Pełczynie oraz dla naszych małych i dużych świetliczaków. Przy pomocy Pani Ewy Grodzkiej – opiekunki dzieci z świetlicy środowiskowej w Pełczynie, miałam możliwość zabrać dzieci w magiczną podróż do lasów amazońskich. Podczas tej niezwykłej wyprawy nie mogło zabraknąć książki Popołudnie nad Amazonką z serii Magiczny Domek na drzewie. To właśnie dzięki opowiadaniu Mary Pope Osborne, mogliśmy się przenieść do Amazonii, odległej krainy, która jest nazywana zielonymi płucami świata.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wejścia wraz z Anią i Jackiem, głównymi bohaterami opowiadania, do Magicznego Domku na Drzewie. Po przeczytaniu fragmentu książki zostaliśmy przeniesieni do dżungli znajdującej się w Ameryce Południowej. Podczas tej niesamowitej podróży dowiedzieliśmy się, że w lasach amazońskich, podobnie jak w wieżowcach, są piętra. Najwyższe drzewa osiągają wysokość 60 metrów! Następnie, oglądając kolorowe ilustracje książki o lesie deszczowym, poznaliśmy niektóre zwierzęta tam mieszkające oraz gatunki roślin, które tam występują. Największym zainteresowanie cieszył się figowiec dusiciel, który oplata inne drzewo i doprowadza do tego, że ono umiera. W ten sposób z figowca powstaje ażurowa, piękna konstrukcja, całkowicie pusta w środku. Następnie poruszyliśmy temat ekologii i dbania o czystość naszego środowiska. Dzieci dowiedziały się, dlaczego lasy są nazywane zielonymi płucami świata.

No items found.
Informacja turystyczna

to miejsce, w którym rozpoczyna się przygoda ze zwiedzaniem naszego miasta…

dowiedz się więcej